shampo per te gjitha llojet e flokeve

Shampo me thelb Argani

Aksioni antioksidues dhe forcues i vajit Argan, i kombinuar me një kompleks të përbërësve të si Aloe vera dhe Cannabis sativa, depërton në flokë dhe kokë, duke siguruar një rezervë të vlefshme energjie dhe gjallërie.

 

 • Veprim hidratues, forcues dhe lustrues
 • Pastron butësisht
 • Mbron flokët kundër veprimit të radikalëve të lirë
 • Flokë më të fortë nga aplikimet e tjera

 

Maskë me thelb Argani

Aksioni antioksidues dhe forcues i vajit Argan, i kombinuar me një kompleks përbërësish bimorë si Aloe vera dhe Cannabis sativa, ndihmon në rivendosjen e niveleve të lagështisë në flokë, duke i dhënë asaj më shumë shkëlqim.

 • Fuqizimi dhe veprimi i lustrimit
 • Vlerësohet veçanërisht falë vetive të tij hidratuese
 • Flokë pa yndyrë
 • Mbron flokët kundër veprimit të radikalëve të lirë
 • Ideale për flokë të brishtë

2G Care

Shampo aktive me ngjyra

Një formulë e pasur me proteina të mëndafshta e cila vepron  duke i lënë flokët të butë dhe me shkëlqim, kryen një veprim mbrojtës dhe ushqyes për flokët. Ideale për aplikim në flokë pas një trajtimi teknik.

 • Mban ngjyrën për më gjatë
 • Krijon një efekt të shndritshëm
 • Detangles dhe zbut flokët250 ml ℮ – 8,45 fl.oz1000 ml – 33,8 fl.oz

 

Aplikoni maskën aktive

Kjo maskë kremi që përmban proteinë mëndafshi është ideale për ushqimin dhe mbrojtjen e flokëve kundër agresionit të jashtëm dhe zgjatjen e kohëzgjatjes së ngjyrës, duke theksuar shkëlqimin. I përshtatshëm për t’u aplikuar në flokë pas një trajtimi teknik.

Ushqen dhe mbron flokët kundër agjentëve të jashtëm

 • Kohëzgjatja e rritur e ngjyrës
 • I lë flokët të butë 
 • Flokë të rrjedhshëm
 • Chioma Scorrevolezza della

2G Care

Struktura Shampo aktive

Shampo e formuluar për flokë të thatë dhe të brishtë. Karatinë e hidrolizuar e cila pastron flokët në një mënyrë jo agresive, duke i lënë të butë.

 • Veprim anti-frizz
 • Fuqia e lartë e kondicionimit
 • Flokë të përsosur, të hidratuar dhe me shkëlqim250 ml ℮ – 8,45 fl.oz1000 ml – 33,8 fl.oz

Struktura Kondicioneri aktiv

Kondicioner ekstra-forcë për flokët pa tangle, i cili, falë pranisë së keratinës së hidrolizuar, i lë flokët të hidratuara dhe riparohen në mënyrë të përsosur, duke kryer një veprim detyrues ushqyes dhe rigjenerues.

 • I përshtatshëm për flokë të thatë dhe të brishtë
 • Natyrore etj
 • Flokë të rrjedhshëm, me shkëlqim
 • Tangle-free200 ml ℮ – 6,76 fl.oz

2G Care

Shampo aktive e shpeshtë

Proteinat e orizit të përfshira në formulimin e shampos mbështjellin flokët, duke bllokuar lagështinë brenda dhe duke lënë flokët të hollë dhe me shkëlqim.

 • Veprim ushqyes dhe energjik
 • Pastron butësisht
 • Ideale për të gjitha llojet e flokëve
 • Ideale për t’u përdorur pas sportit250 ml ℮ – 8,45 fl.oz1000 ml – 33,8 fl.oz

Kondicioneri aktiv i shpeshtë

Proteina e orizit që përmbahet në formulim garanton butësi dhe shkëlqim për flokët që lahen shpesh.

 • Flokë të përkryer të lëmuar
 • Veprim ushqyes, shtimi i trupit dhe energjisë
 • Ideale për të gjitha llojet e flokëve
 • Ideale për t’u përdorur pas sportit200 ml ℮ – 6,76 fl.oz

2G Care

Parandalimi i humbjes së flokëve

Aksioni i kombinuar i ekstraktit bimore, me Xhensen dhe Vitaminë E si përbërësit kryesorë, siguron mikroqarkullimin më të lehtë të lëkurës dhe forcon strukturën e flokëve, duke optimizuar ciklin jetësor, duke favorizuar rritjen natyrale të flokëve dhe duke i bërë flokët më të fortë dhe më të shëndetshëm.

 • Ka një ftohje dhe rigjallëron lëkurën
 • Përmirëson mikroqarkullimin e lëkurës
 • Forcon fijet e kokës
 • Ndihmon në rritjen natyrale të flokëve
 • Testuar dermatologjikisht

2G Care

Shampo e pastër për bjonde

Shampo anti-zverdhje e aftë të neutralizojë pigmentin e verdhë dhe pikat e arta të padëshiruara. Ideale për flokë të zbardhur, gri, të bardhë ose kripë dhe piper. Slime kërmilli: siguron një hidratim të qëndrueshëm, në sajë të proteinës së lartë dhe përmbajtjes së vitaminës A dhe C, qetësimin e irritimeve të lëkurës.

 • Zhduk fijet e verdha etj
 • I lë flokët të ndritshme dhe të buta
 • Vendoset qetë në kokë

2G Care

Shampo e butë aktive

Falë ekstraktit të tërshërës, ajo pastron butësisht flokët, duke favorizuar shtrirjen dhe mbylljen e peshoreve dhe duke i lënë flokët të qetë dhe me shkëlqim. Ideale për flokë të drejtë dhe me onde.

 • Fuqia e lartë e kondicionimit
 • Flokë të përsosur, të hidratuar dhe me shkëlqim
 • Efekt i butë, pa tangle250 ml ℮ – 8,45 fl.oz1000 ml – 33,8 fl.oz

 

Kondicioner aktiv i qetë

Falë ekstraktit të tërshërës, ajo pastron butësisht flokët, duke favorizuar shtrirjen dhe mbylljen e peshoreve dhe duke i lënë flokët të qetë dhe me shkëlqim. Ideale për flokë të drejtë dhe me onde.

 • Flokë të përkryer të butë dhe me shkëlqim
 • Efekt i butë,  pa tangle200 ml ℮ – 6,76 fl.oz

2G Care

Shampo PURIFYING
Pastron thellë lëkurën e kokës dhe flokët, duke ndihmuar në zbokthin, falë ekstrakteve të pemës së çajit, aloe vera dhe rozmarinë të pranishme në formulim. Ideale për të qetësuar një kokë të thatë dhe të irrituar.

 • Veprim dezinfektues dhe pastrues në lëkurën e kokës
 • Tonon boshtin
 • Antibakterial dhe antiseptik
 • Efekt i qëndrueshëm
 • Ideale për të gjitha llojet e flokëve

250 ml ℮ – 8,45 fl.oz1000 ml – 33,8 fl.oz

2G Care