laresit per floke te ndryshem

Shëndeti, trendi i ri i vërtetë.

Ekuilibri është tekstile të shëndetshme, gjallëri e fibrave, detaje e formës: një gamë e gjerë trajtimesh specifike që përshtaten për çdo nevojë me një formulë fituese të sigurisë, besueshmërisë dhe efektivitetit. Produktet e pastrimit të ekuilibrit dallojnë për përzierjen e tyre të ekspertëve të keratinës bimore, vitaminave dhe mineraleve ndërsa ato janë plotësisht pa SLS, SLES, Parabens dhe Petrolatum: shampot dhe kondicionerët e Linjës rivendosin elasticitetin, shkëlqimin dhe gjallërinë ndaj flokëve tuaj. Në gamën e ekuilibrit ju mund të gjeni produktet e duhura për formimin natyral të curls tuaj, për të shmangur efektin e ngritjes ose frizz, ose për t’i dhënë trupit flokë të hollë ndërsa lini flokët tuaj të butë dhe me shkëlqim. Sepse ekuilibri i flokëve tuaj është themeli i një bukurie të gjatë.

Mbrojtja e ngjyrave / Flokët e lyer

Aplikojmë shampon në sallon, menjëherë pas trajtimit të ngjyrave. Ketë trajtim mirëmbajtjeje e zhvillojmë dhe në shtëpi.

Kjo shampo mban ngjyrën më gjatë, duke vulosur pigmentet brenda kutikulave: stabilizon dhe zgjat zgjatjen e ngjyrës.

Në linjën Equilibrio, surfaktantët të cilët së bashku me ujin përfaqësojnë përqindjen më të lartë të të gjithë shamponave, janë me origjinë bimore dhe nuk përmbajnë SLS dhe SLES, kjo në të mirë të një veprimi pastrues më delikat, i cili ruan lëkurën dhe fibra e flokëve.

Ai përmban një përzierje të pasur të aditivëve: – Proteina e hidratuar e grurit, është një derivat natyral i grurit. Ajo e bën një hidratues unik dhe kompleks, në gjendje të depërtojë brenda strukturës së flokëve, duke lënë ekuilibrin e duhur të lagështisë. Për më tepër, ai ofron ruajtjen e ngjyrës më gjatë. – Oligonukleotidet termale, të pasura me magnez, zink dhe hekur, të zgjedhur për ruajtjen e ngjyrës nga oksidimi, duke zgjatur jetën e saj.

Masazhoni shampon në flokë të lagur për të formuar një shkumë. Shpëlarjeni tërësisht. Përsëriteni për të dytën herë nëse është e nevojshme.

Aplikojmë shampon në sallon, menjëherë pas trajtimit të ngjyrave. Ketë trajtim mirëmbajtjeje e zhvillojmë dhe në shtëpi.

Kjo shambo mban ngjyrën nënshkrimin më të gjatë të pigmenteve brenda kutikulave: stabilizon dhe zgjat zgjatjen e ngjyrës.

Ai përmban një përzierje të pasur të aditivëve: – Proteina e hidratuar e grurit, është një derivat natyral i grurit. Ajo e bën një hidratues unik dhe kompleks, në gjendje të depërtojë brenda strukturës së flokëve, duke lënë ekuilibrin e duhur të lagështisë. Për më tepër, ajo ofron ruajtjen e ngjyrës më gjatë. – Oligonukleotidet termale, të pasura me magnez, zink dhe hekur, të zgjedhur për ruajtjen e ngjyrës nga oksidimi, duke zgjatur jetën e saj. – Panthenol, gjalpë Shea, Argan Oil: për të siguruar butësi dhe butësi.

Pasi të keni larë flokët me EQUILIBRIO Shampoo POST COLOR, aplikojeni në gjysmën e rrugës përgjatë gjatësisë, lërini të punojë për 2/3 minuta dhe shpëlajeni.

Riparimi / flokët e dëmtuar

Për flokë të lodhur, të abuzuar, të pajetë dhe të ndjeshëm.

Rindërton flokët e sensibilizuar të cilet janë poroze dhe te ashpra në prekje. Rinovon strukturën e flokëve, rikthen forcën, rezistencën dhe kompaktësinë.

Surfektantët të cilët së bashku me ujin paraqesin përqindjen më të lartë të të gjithë shamponave me origjinë bimore dhe nuk përmbajnë SLS dhe SLES, kjo siguron një veprim pastrues më delikat që ruan lëkurën dhe fibrën e flokëve. Për më tepër, ato lejojnë aty ku është e nevojshme për larje të shpeshtë pa rrezik për sensibilizim.

Falë studimit të kujdesshëm të përbërësve shumë funksionalë të zgjedhur, ky produkt vepron në dy nivele: 1 – Riparimi nga brenda me qëllim forcimin e strukturës së flokëve: Proteinat e grurit dhe orizit me peshë të ulët molekulare, të cilat depërtojnë në kutikun në thellësi, duke e forcuar atë nga brenda. 2 – Kompaktues: 8 aminoacide themelore të cilat ankorohen në pikat e prishjes së keratinës, duke e ri-forcuar atë.

Masazhoni shampon në flokë të lagur për të formuar një shkumë. Shpëlarjeni tërësisht. Përsëriteni për të dytën herë nëse është e nevojshme.

Maschera

Për flokët e lodhur, të abuzuar, të pajetë, të ndjeshëm dhe për mirëmbajtjen në shtëpi.

Rindërton flokët e sensibilizuar të cilet janë poroze dhe te ashpra në prekje. Rinovon strukturën e flokëve, rikthen forcën, rezistencën dhe kompaktësinë.

Përbërësit janë zgjedhur  për të vepruar në sinergji, funksionojnë në tre nivele: 1 – Riparimi nga brenda me qëllim forcimin e strukturës së flokëve: Proteinat e grurit dhe orizit me peshë të ulët molekulare, të cilat depërtojnë në kutikun në thellësi, duke e forcuar atë nga brenda. 2 – Forcimi: Keratin dhe acidi hialuronik që veprojnë brenda dhe në sipërfaqen e flokëve me një veprim normalizues. 3 – Kompaktues: 8 aminoacide themelore të cilat ankorohen në pikat e prishjes së keratinës, duke e ri-forcuar atë.

Pasi të keni larë flokët me Shampo EQUILIBRIO RECONSTRUCTION, aplikojeni atë në gjysmën e rrugës . Lëreni të aplikojë në flokë për 5/10 minuta, dhe më pas shpëlajeni.

Moisturues / Flokë të thatë

Shampoo
Flokë të thatë, poroz, statik.
Ri-integron ujin dhe përbërësin lipidik duke rikthyer fleksibilitetin dhe butësinë në flokë, duke parandaluar më tej thyerjen e rrjedhin.

Përmban kolagjenin i cili është një përbërës thelbësor për flokët e thatë, të zgjedhur sepse ka funksionin e sigurimit të fleksibilitetit dhe butësisë dhe, si pasojë, parandalon prishjen e rrjedhin. Për të intensifikuar rezultatet, Laminaria Alga është shtuar në formulë. Një perime shumë e pasur me kripëra minerale, Oligonukleotide dhe vitamina e cila, falë përbërjes së tyre rrit mbajtjen e ujit, jetësore për flokët. Së fundmi, shtimi i Panthenol, i zgjedhur për të siguruar butësi dhe për të kundërshtuar ngurtësinë e rrjedhin.

Masazhoni shampon në flokë të lagur për të formuar një shkumë. Shpëlarjeni tërësisht. Përsëriteni për një herë të dytë nëse është e nevojshme.

Balsam për flokët
Flokë të thatë, poroz, statik.

Ri-integron ujin dhe përbërësin lipidik duke rikthyer fleksibilitetin dhe butësinë në flokë, duke parandaluar më tej thyerjen e rrjedhin.

Për të intensifikuar rezultatet, Laminaria Alga është shtuar në formulë. Një perime shumë e pasur me kripëra minerale, Oligonukleotide dhe vitamina të cilat, falë përbërjes së tyre, rritin mbajtjen e ujit, jetësore për flokët. Formula është pasuruar me një grup substancash që synojnë të kundërveprojnë ngurtësinë e rrjedhin tipik të flokëve të thatë dhe të fërkuar: Panthenol, gjalpi Shea, oriz aziatik, aminoacide nga Silk, Kolagjeni, Acidi Hyaluronic, Keratin, Ekstrakt i Hibiscus.

Pasi të keni larë flokët me EQUILIBRIO Shampoo MOISTURIZING, aplikojeni shmapon në gjysmën e rrugës përgjatë flokëve, lëreni të punojë për 3/5 minuta, dhe më pas shpëlajeni.

Vulumizim për flokët

Shampoo
Flokë të thatë, poroz, statik.

I jep vëllim flokëve të hollë dhe të brishtë dhe rrit diametrin e fibrës, duke forcuar folikulat.

Përzierja e keratinës dhe kolagjenit rrit diametrin e fibrës, forcën e dhënë dhe qëndrueshmërinë. Ekstraktet e xhenxhefilit dhe kafeinës, nga ana tjetër, punojnë së bashku për të forcuar  folikulat, duke rritur diametrin . Panthenol dhe ekstrakti i Camellia shtojnë butësi dhe butësi.

Masazhoni shampon në flokë të lagur për të formuar një shkumë. Shpëlarjeni tërësisht. Përsëriteni në një herë të dytë nëse është e nevojshme.

Balsam për flokët
Flokët e hollë pa vëllim.

I jep vëllim flokëve të hollë dhe të brishtë dhe rrit diametrin e fibrës, duke forcuarflokët.

Përzierja e keratinës dhe kolagjenit rrit diametrin e fibrës, forcën e dhënë dhe qëndrueshmërinë. Ekstraktet e xhenxhefilit dhe kafeinës, nga ana tjetër, punojnë së bashku për të forcuar llambën e folikulit, duke rritur diametrin e rrjedhin. Panthenol dhe ekstrakti i Camellia dhe gjalpi Shea shtojnë butësi dhe butësi.

Pasi të keni larë flokët me EQUILIBRIO Shampoo VOLUME, aplikojeni shampon në gjysmën e rrugës përgjatë gjatësisë së flokëve, lëreni të aplikojë për 2/3 minuta, dhe më pas shpëlajeni.

Balsam për flokët
Flokë të mirë, të hollë, të brishtë, pa vëllim.
Locion termik llak për tharjen me tharëse flokësh, trashet dhe krijon vëllim natyral, duke i dhënë trupin flokëve të hollë me skaje të ndara, në të njëjtën kohë duke prodhuar butësi falë përmbajtjes së Panthenol. Nuk shton peshë ose lë një mbetje.
Avulloni mbi rrënjët dhe në flokë të lagur.Pastaj thajeni dhe shikonin rezultatin.

Definimi i Curl / Flokët Kaçurela

Kremi Gel
Flokë kaçurrelë, me onde.
Krem xhel me një strukturë ekstra të lehtë që stilon flokët kaçurrelë, duke kontribuar me substanca elastike si vaji i lulediellit, Jojoba Oil dhe Panthenol. Përcakton dhe unazon kaçurrelën - Zhduk fizizmin - Garanton formën dhe kontrollin e mbajtjes - Rigjallëron kaçurrelën natyrale - Nuk lë mbetje - Nuk shton peshë.
Përhapeni atë në flokë të lagur, me gjatësi dhe këshilla; thaheni me tharëse flokësh ose shpërndarës. - Nëse kërkohet të intensifikohet rezultati, sasi të vogla të produktit mund të ri-aplikohen në fund të trajtimit. - Mund të punohet me një krehër për një efekt më të përcaktuar.

Flokët e zbutjes / të frikës

Serum
Për të gjitha llojet e flokëve, serum, statike.
Një serum i dizajnuar për trajtimin dhe stilimin e flokëve i cili preket nga lagështia dhe ka tendencë drejt fiziziness. Kryen një seri funksionesh të rëndësishme për bukurinë e flokëve: - Disiplinon flokët - Lufton fizizmin - Ndez shkëlqimin dhe shkëlqimin - Redukton kohën e tharjes - Mbron nga nxehtësia - është lehtësisht i absorbueshëm - Nuk lë mbetje - Nuk shton peshë - nuk është i yndyrshëm.
Aplikoni dozën e nevojshme të produktit përgjatë gjatësisë së flokëve të lagur ose të thatë dhe vazhdoni me stilimin.

Shkëlqim / Të gjitha llojet e flokëve

Spray
Flokë të lodhur, të errët ose pa shkëndijë dhe gjallëri.
Sprej ndriçues Equilibrio është ideal për një shkëlqim të jashtëzakonshëm ose të menjëhershëm, i mbështjell flokët me një film të padukshëm i cili përveç që i jep shkëlqim, e mbron atë dhe e bën atë të mëndafshtë dhe krehër. Kontrollon në mënyrë perfekte energjinë elektrike statike. Theshtë përfundimi perfekt për të gjitha pamjet dhe është i përshtatshëm për të gjitha llojet e flokëve.
Avulloni në mënyrë të njëtrajtshme mbi flokët e thatë, poshtë gjatësisë së flokëve, si një prekje përfundimtare për styling. - Për një efekt shkëlqimi: në përfundimin e larjes, avullojeni në mënyrë të njëtrajtshme mbi flokët. - Për të eleminuar fizziness: avulloni flokët e lagur para se të thahen.

Flokë stiluese / me onde dhe kaçurrela

Mousse
Flokë me onde ose kaçurela.
Equusibrio Modelimi Mousse, për formimin e curls butë dhe natyrore, pa efekt ndërtimi. Cilësia e dritës prodhon një mbajtje fleksibël pa efekt të ngrirë.
Përhapeni pak ë mbi flokë të lagur dhe vazhdoni me tharjen. - Për një stil natyral të thatë me një shpërndarës, llambë ose ajër. - Kaçurrelat mbështjellni në bravat individuale në unaza dhe shtrëngoni ato me një kunj. Vazhdoni me tharjen duke përdorur një shpërndarës ose llambë. - Ju ndihmon dhe me një krehër.

Stilimi / Të gjitha llojet e flokëve

Pasta Modellante Opaca
Flokë me gjatësi të shkurtër dhe të mesme.
Equilibrio Style është një Paste modelimi gjysëm e errët e cila lejon garantimin e një qëndrueshmërie të përsosur, dhe një mbajtje fleksibël për 48 orë pa lënë mbetjet të flokëve.
Duhet të nxehet duke e aplikuar atë midis pëllëmbës së duarve, duke përdorur gishtat për të marrë dozën e nevojshme. Aplikoni mbi flokë të thatë duke i dhënë formë në një mënyrë të vendosur. Filloni me pak ngjitje dhe nëse është e nevojshme përsëritni hapat derisa të merret stili i kërkuar.